Avocados-Dip


Zutaten:
2 vollreife Avocados
1 Zitrone
1 Zwiebel
1-2 Knoblauchzehen
1 rote Paprika
Salz, Pfeffer, Paprikapulver
Zubereitung:
Avocados schälen, halbieren und den Stein entfernen. Fruchtfleisch kleinschneiden. Zitrone halbieren und auspressen. Zwiebel und Knoblauch schälen und grob würfeln. Paprika waschen, längs halbieren, entkernen und in klein schneiden. Avocado, Zitronensaft, Zwiebel und Knoblauch mit einem Pürierstab pürieren. Paprika unterrühren. Dip mit Salz und Pfeffer abschmecken. In ein Schälchen füllen. Mit Chips oder mit Brot kosten...


14 yorum:

 1. Yemek Kulübüm'ü kurduk, sizi de bekliyoruz :)

  Merhabalar,

  Kısa bir süre önce Yemek Blogunuzu ziyaret etme fırsatı bulduk ve blogunuzda yer alan yemek tariflerinizi, tariflerinizde kullanmış olduğunuz görselleri çok beğendik. Blogunuz için oldukça emek ve zaman serfettiğinizi blogunuzun her sayfasında hissettik. Ellerinize, emeğinize sağlık!

  Yemek blogger’lığı oldukça emek ve zaman gerektiren bir uğraş. Onca zaman ve emek harcadıktan sonra yapılan yemeklerin beğenilmesi, takdir edilmesi ve blogun takip edilmesi tüm blogger’ların en büyük arzusu. Bu durumdan yola çıkarak yemek blogger’larına blogunda yayınladıkları yazı ve tarifleri daha çok kişiye ulaştırabilmesi, bloglarına ve sosyal ağlarındaki hesaplarına ziyaretçi ve takipçi kazandırabilmesi için özel olarak özel bir internet sitesi oluşturma fikrinde yoğunlaştık Yemek Kulübüm’ü tasarladık.

  Yemek Kulübüm’de ücretsiz olarak üye hesabı oluşturan kullanıcılarımız, yemek tariflerini ve görsellerini kolayca paylaşabilmekte, profillerinde kendilerine ait blog ve sosyal ağ hesaplarının linklerini paylaşabilmekte ve böylece yemek tariflerini beğenen site kullanıcılarını kendi bloglarına ve sosyal ağ hesaplarına çekebilmektedir.

  Yemek Kulübüm’ün en çok seveceğiniz özelliklerinden birisi de blogunuzda olduğu gibi üye hesabınızdan günlük yazabiliyor olmanız ve günlüğünüzü sosyal ağlarda kolayca paylaşabilmeniz. Kendi blogunuzda yazmış olduğunuz yazıların bir kısmını bu bölümde paylaşıp blogunuza takipçi ve ziyaretçi çekmek sizin için çok daha kolay olacak.

  Tüm bu kolay ve faydalı kullanım özelliklerinin yanı sıra Yemek Kulübüm üye hesabınızdan paylaşmış olduğunuz kendinize ait yemek tarifi ve püf noktalarından puanlar toplayarak her ay çeşitli hediyeler kazanma şansı da elde edebilirsiniz.

  Ayrıca; Gıda Danışmanım’a soru sor, sağlıklı beslenme, gıda güvenliği, mutfakta püf noktaları, mutfak ve gıda sözlüğü, gıdaların ve yemeklerin kalori değerleri, gıdaların saklama sıcaklıkları ve koşulları, gıdaların sağlığımıza faydaları ve zararları gibi pek çok konu gıda mühendisi ve beslenme uzmanlarımızın kaleminden Yemek Kulübüm’de.

  Blogunuza ve sosyal ağlardaki hesaplarınıza daha fazla ziyaretçi ve takipçi çekmek için sizi de blogger dostu Yemek Kulübüm’e bekleriz.

  Yemek Kulübüm üye hesapları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için http://yemekkulubum.com/yemekkulubum linkiden hesabımızı inceleyebilirsiniz.

  Yemek Kulübüm’de düzenlenen Ödüllü Yemek Puan Oyunu hakkında detaylı bilgi almak için http://yemekkulubum.com/icerik_sayfa/ekle-yemek-tarifi-kazan-yemek-takimi linkimizi ziyaret edebilirsiniz.


  Saygılarımızla,

  Yemek Kulübüm
  www.yemekkulubum.com

  YanıtlayınSil
 2. Merhabalar, davetiniz ve emeginiz icn sagolun, basarilar dilerim...

  YanıtlayınSil
 3. Das klingt gut und sieht wirklich sehr lecker aus!

  YanıtlayınSil
 4. Yeni yılınız kutlu olsun

  YanıtlayınSil
 5. Bloğunuzu yeni keşfettim benim bloğuma da beklerim canım sevgiler
  http://guzelvekulturluyum.blogspot.com.tr/

  YanıtlayınSil
 6. Bloğunuzu yeni keşfettim benim bloğuma da beklerim canım sevgiler
  http://guzelvekulturluyum.blogspot.com.tr/

  YanıtlayınSil
 7. çok harika olmuş ellerine sağlık kolay gelsin

  YanıtlayınSil
 8. çok harika ve lezzetli görünüyor

  YanıtlayınSil

 9. iyi bir site teşekkürler.
  her şey çok leziz görünüyor Alanya satılık daire

  YanıtlayınSil
 10. ıyı bır sıte teşekkürler

  YanıtlayınSil
 11. iyi bir site başarılarınızın devamını dilerim teşekkürler

  YanıtlayınSil